Aktualności

Wdrożenie platformy "Otwarta Szkoła" dla ORPEG zakończone sukcesem!

28.09.2012

Z wielką przyjemnością prezentujemy efekt projektu „Otwarta Szkoła” Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacja za Granicą. Powstanie platformy  związane było z rozstrzygnięciem największego w przetargu publicznego na dostarczenie rozwiązań e-learningowych dla instytucji publicznych w 2011 roku. Wartość projektu wyniosła ponad 3 miliony złotych.

„Otwarta Szkoła” jest to projekt skierowany do szkół i uczniów w 37 krajach na całym świecie, realizujących przedmioty w języku polskim. Dzięki zaangażowaniu grupy MyNetwork i  Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) w ciągu roku powstała kompleksowa platforma edukacyjna, której odbiorcami są dzieci w wieku od 6 do 19 lat, ich rodzice, nauczyciele i osoby zarządzające szkołami poza krajem. Projekt „Otwarta Szkoła” powstał by usprawnić i poprawić jakość kształcenia na odległość poprzez szereg narzędzi, takich jak: dzienniki lekcyjne online, lekcje on-line (w formie telekonferencji), wyznaczanie zadań domowych przez nauczyciela i możliwość wysyłania ich z poziomu panelu ucznia.

Platforma „Otwarta Szkoła” umożliwiła zautomatyzowanie procesu tworzenia planów lekcji dla uczniów i grafików dla nauczycieli zgodnie z preferencjami obydwóch grup. Istotnymi korzyściami wdrożenia były: usprawnienie procesu planowania kształcenia dla uczniów poza granicami Polski w różnych strefach czasowych oraz umożliwienie korzystania z serwisu osobom używającym na co dzień sprzętu zróżnicowanego pod względem technologicznym, w tym tabletów. Platforma „Otwartej Szkoły” pozwala na pełną obsługę administracyjną szkoły zlokalizowanej poza granicami Polski.

Platforma edukacyjna dla ORPEG powstała przy znaczącym udziale naszej wyspecjalizowanej spółki – MN LABS. Dzięki ich zaangażowaniu udało nam się wspólnie stworzyć unikalne rozwiązanie, dostosowane do specyficznych wymagań pomysłodawców projektu.

Oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego w ramach „Otwartej Szkoły” odbyło się 29 września 2012 roku. Z tej okazji wszystkim uczniom, zaczynającym naukę, życzymy, aby była ona nie tylko ciekawa, ale również efektywna.

Do pobrania

(.pdf)

Kontakt

tel. (12) 631-54-21
kontakt@mynetwork.pl