Aktualności

Ciągła specjalizacja – szkolenia z procedur

10.04.2010

Tym razem, na bazie ośmioletniego doświadczenia firmy w realizacji szkoleń e-learning szytych na zamówienie Klienta, dydaktycy MyNetwork Polska określili zasady i priorytety podczas realizowania szkoleń e-learning z zakresu procedur.

"Procedura to uporządkowanie w czasie następujących po sobie działań, które niosą ze sobą skutki w postaci kolejnych produktów (decyzja, dokument, działanie, wyrób).

Początkowe ekrany szkolenia z procedur przypominają te zastosowane w szkoleniach klasycznych. W nich prezentowana jest charakterystyka danej procedury - użytkownik zaznajamia się z celami jej istnienia i poznaje główne jej zasady. Po przedstawieniu teorii przechodzimy do zaprezentowania działania danej procedury.

Procedura prezentowana jest za pomocą diagramu, który stanowi punkt wyjścia dla jej dokładnego poznania. Diagram prezentuje kolejno wszystkie etapy danej procedury i pokazuje, jak i dlaczego się one łączą. Uczestnik może zapoznawać się z poszczególnymi etapami linearnie, bądź wybierać je w różnej kolejności. Poznanie procedury odbywa się w trzech etapach:

  • Uwidocznienie, jakie warunki powinny być spełnione, aby można było zrealizować dany stan procedury
  • Prezentacja produktów powstałych w danym etapie procedury
  • Skutki podjęcia danych decyzji"

- mówi Jakub Anioł, Kierownik Działu Produkcji i IT w MyNetwork Polska

Do pobrania

(.pdf)

Kontakt

tel. (12) 631-54-21
kontakt@mynetwork.pl