Aktualności

Wzrost znaczenia UX w branży e-learningowej

30.04.2014

Dział rozwoju MyNetwork Polska na bieżąco analizuje trendy na rynku e-learningowym. Jednym z głównych nurtów, pojawiających się w 2014 roku jest wzrost znaczenia User Experience (UX) w projektowaniu szkoleń. UX pozwala na zdefiniowanie wrażeń doświadczanych przez użytkownika podczas interaktywnego szkolenia e-learningowego.

Dobrze zaprojektowane szkolenie to kurs, który ułatwia studentom osiągnięcie wymaganego poziomu wiedzy. Brak prawidłowego użycia UX spowoduje frustrację użytkowników oraz będzie generować niepotrzebną stratę czasu, jaki dodatkowo został przeznaczony na naukę obsługi oprogramowania. Czas ten, kursanci mogliby z powodzeniem wykorzystać na trening merytoryczny.
Dzisiejszy UX w e-learningu to nie tylko szkolenia, ale również jakość użytkowa platformy LMS. Usability aplikacji do zarządzania e-learningiem to wyzwanie dla twórców oprogramowania. Zapewnienie komfortu użytkownikowi podczas korzystania z platformy LMS jest jednym z kluczowych wyzwań dla całego zespołu MyNetwork Polska.

Projektanci treści szkoleniowych muszą pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, takich jak np.: ułatwianie szybkiego przeglądania treści, odpowiednie podkreślanie tego co jest inne lub nowe w szkoleniu, zachowanie równowagi w budowaniu skupienia studenta, a co za tym idzie także odpowiednie dawkowanie wiedzy zawartej w kursie.
Wzrost znaczenia UX z pewnością odniesie się do konkurencyjności dostępnych na rynku rozwiązań. Stosując przyjazny interfejs HTML5, MyNetwork Polska dostarcza szkolenia, które na etapie projektowania uwzględniają UX. Nasi dydaktycy oraz zespół IT wdrażają nowoczesne rozwiązania, podążając za zmieniającymi się trendami.

"Stworzenie odpowiedniego produktu, zoptymalizowanego pod kątem UX wymaga kompleksowej wiedzy i analizy na każdym etapie prac. Nasz zespół już na samym początku, podczas projektowania i programowania, kładzie mocny nacisk na dostarczenie rozwiązania spełniającego wymagania użytkowników." - mówi Łukasz Fido, kierownik działu IT MyNetwork Polska.

Zachęcamy do testowania naszych szkoleń w strefie demo

Do pobrania

(.pdf)

Kontakt

tel. (12) 631-54-21
kontakt@mynetwork.pl